انواع مدل کشیدن خط چشم با مداد، ماژیک و خط چشم مایع

انواع مدل کشیدن خط چشم

کشیدن خط چشم با توجه به ظرافتی که لازم دارد یکی از چالشی ترین بخش های آرایش صورت است. در این موضوع توجه به ان نکته الزامی است که انواع مدل خط چشم بر اساس فرم چشم باید انتخاب شوند و هر چشمی یک نوع آرایش متفاوت با مدل دیگر دارد. در این بخش با مراحل آموزش کشیدن خط چشم با چند مدل کشیدن خط چشم آشنا می شوید.

انواع مدل کشیدن خط چشم

۱. آموزش مدل خط چشم نامرئی یا بن مژه

این نوع خط چشم، زمانی ایجاد می‌شود که شما به آرامی خطی بین مژه‌های خود ایجاد کرده تا آنها پرتر نشان داده شوند. در این حالت به نظر می‌رسد که شما زیاد خط چشم نزده‌اید و اینطور برداشت می‌شود که به صورت طبیعی مژه‌های مشکی و پری دارید.

مداد خود را تیز کرده و به دقت خطی مابین مژه‌های پلک بالایی بکشید. سعی کنید هر فاصله یا فضای خالی که می‌بینید را پر کنید. (لطفا مراقب چشمهایتان باشید و به چشم‌ها فشار نیاورید). اینکار ممکن است چند دقیقه‌ای طول بکشد و ممکن است شما با خودتان بگویید: «ارزشش رو داره؟»

اما اعتماد داشته باشید. هرچه بیشتر تمرین کنید، اینکار را سریع‌تر انجام خواهید داد. و مژه‌هایتان مثل بچه گربه‌های کارتون‌ها، پر و مشکی به نظر خواهد رسید.

بن مژه کشیدن با مداد

۲. نحوه کشیدن خط چشم مایع یا ماژیکی

اگر دستانتان می‌لرزد بنشینید و آرنج را به میز تکیه دهید تا تعادل دستتان را حفظ کنید. بعضی از آرایشگران حرفه ای پیشنهاد می‌کنند که انتهای مژه ها را با خط چشم نقطه گذاری کنید و سپس نقطه ها را به هم وصل کنید. بعضی دیگر ترجیح می دهند که خط چشم را یک دست بکشند. به این صورت که از انحنای چشم شروع می کنند و به سمت گوشه ی بیرونی چشم می روند. هر دو روش نتیجه خوبی خواهند داشت. در پایان انتخاب با شماست، با هر روشی که راحت هستید، همان را استفاده کنید.

مدل کشیدن خط چشم برای چشم های گرد

اگر می خواهید چشم های گرد را کشیده تر نشان دهید باید در قسمت لبه خارجی چشم روی خط مژه مداد بکشید و آن را به شکل خط چشم بالدار دربیاورید.

آموزش خط چشم برای چشم های با فاصله

خانم هایی که فاصله چشم های زیادی دارند باید در گوشه داخلی چشم تمرکز کنند تا بتوان فاصله چشم ها را کمتر نشان داد. برای شروع ابتدا باید گوشه داخلی چشم یا همان مجرای اشک را با سایه بپوشانید، داخل چشم ها را مداد بکشید و زیاد در گوشه خارجی چشم مانور ندهید.

آموزش خط چشم برای چشم های گود

اگر چشم های گود دارید سعی کنید روی پلک سایه پهن نکشید و بالای چشم را سایه تیره یا سیاه نزنید زیرا چشم ها گودتر نشان داده می شوند. کاری که باید انجام دهید یک خط چشم بسیار باریک نزدیک خط مژه است. بهتر است فقط گوشه خارجی بالا و پایین پلک خط چشم بکشید.

آموزش خط چشم برای چشم های تک پلکی

چشم های تک پلکی هم می توانند خط چشم بزنند. از گوشه داخلی چشم یک خط باریک بکشید و همچنان که به گوشه خارجی نزدیک می شوید خط چشم را پهن تر کنید.

مدل کشیدن خط چشم برای چشم های پفی

هدف آرایش چشم های پفی این است که با کمک خط چشم پلک ها را بزرگ تر نشان دهیم. ابتدا از قسمت پهن خط چشم شروع می کنیم درست جایی که باید مداد را بین ریشه مژه ها بکشیم. و همچنان که به گوشه خارجی نزدیک می شویم خط چشم را پهن می کشیم.

مدل کشیدن خط چشم برای چشم های بادامی

چشم های بادامی یکی از زیباترین مدل چشم ها می باشد و بیشتر آرایشگران کار کردن روی این مدل چشم ها را دوست دارند. خط چشم های بالدار این مدل چشم ها را زیباتر از قبل نشان می دهد.

خط چشم بادامی

مدل کشیدن خط چشم برای چشم های ریز

هدف بزرگ نشان دادن این نوع چشم هاست. به همین دلیل زیر چشم ها را نباید خط چشم کشید. باید بالای چشم و گوشه پایین چشم را خط چشم باریکی بکشید. استفاده از مداد سفید برای داخل چشم کمک بزرگی در درشت نشان دادن چشم ها می کند.

مدل کشیدن خط چشم برای چشم های درشت

برای چشم های درشت باید بالا و داخل پلک بالایی را مداد بکشید. خط چشم های گربه ای و بالدار بهترین ها برای چشم های درشت هستند.

آموزش خط چشم کشیدن برای چشم های نزدیک به هم

خط چشم در گوشه داخلی چشم باید باریک باشد. و در گوشه خارجی پهن شود. خط چشم خیلی نازک یا خیلی پهن چشم ها را ریزتر نشان می دهد.

۳.مدل کشیدن خط چشم با مداد و قاشق

سعی کنید اگر می خواهید به کشیدن خط چشم با مداد بپردازید حتما قبل از شروع کار مداد خود را کمی تراش کنید تا نوک مداد شما کمی تیز و تمیز شود. با این شرایط می توانید خط چشم تمیز تری بکشید. از دسته قاشق برای برای کشیدن خط کناری خط چشم خود استفاده کنید. دسته قاشق را به موازات پلک پایین و پره بینی خود بگیرید و سپس خط اصلی را بکشید. بعد از آن گودی قاشق را به داخل پلک بالا گرفته و با توجه به انحنای قاشق خط خود را رسم کنید.

مدل کشیدن خط چشم دنباله دار با قاشق

حتما در انتهای کار خود با استفاده از یک گوش پاک کن مقداری از سیاهی های به جای مانده را تمیز کنید و با یک قلم آرایشی نازک با کمی کانسیلر کادر خط چشم خود را تمیز کنید. اگر چشمان شما دارای پلکی افتاده است به هیچ عنوان خط چشم های پهن نکشید؛ این کار منجر به کوچکتر نشان دادن چشم های شما خواهد شد. در کشیدن خط چشم پلک افتاده خطوطی نازک بکشید خصوصا در گوشه داخلی چشم ها این خط باید بسیار نازک باشد. برای آنکه به سادگی خط چشم زیبایی داشته باشید هیچ گاه گوشه بیرونی پلک را با دستان خود نکشید! اینکار تنها منجر به کشیدن خط چشمی پهن خواهد شد.

بیشتر بدانید: آموزش آرایش لب باریک

سخن آخر

مدل کشیدن خط چشم سخت ترین بخش آرایش چشم هاست و با توجه به مدل و فرم چشم ها انجام می شود . افراد مختلف مدل چشم های متفاوتی از یکدیگر دارند بنابراین کشیدن خط چشم برای هر چشمی باید متفاوت با مدل چشم دیگر باشد.

آموزش خط چشم

برای زیباتر شدن آرایش چشم ها از خط چشم استفاده می شود . با آموزش این مطلب برای خط چشم برای تمام فرم چشم ها به راحتی در خانه آرایش کنید و بدرخشید. در خط چشم کشیدن احتمال لرزیدن دست وجود دارد, اگر شما هم همیشه خط چشم تان کج و کوله میشود میتوانید با یک گوش پاک کن و کانسیلر و پاک کننده آرایش آنرا را اصلاح کنید. گوش پاک کن را به پاک کننده آرایش بزنید و اضافات خط چشم و جاهایی که دست تان لرزیده است را پاک کنید, حالا باید به قسمت های پاک شده کانسیلر بزنید.

ترفندهای شما برای کشیدن خط چشم چیست؟ تجربیات و نظرات خود را در پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید. همچنین توصیه می‌کنیم در همین راستا، مطلب «انواع خط چشم و روش استفاده از آن‌ها» را نیز در انگیزه بخوانید.

 

۵/۵

نظری ثبت نشده است

Leave a reply

انگیزه
Logo
ثبت نام رایگان در سایت
عضویت در سایت
تعییر رمز عبور
Compare items
  • Total (0)
Compare