انواع مدل خط چشم بر اساس فرم چشم‌ها

چگونه خط چشم مناسب چشمانتان انتخاب کنید

انگیزه – آرایش و زیبایی – برای کشیدن خط چشم، باید به مدل و فرم چشم های خود توجه داشته باشید؛ چرا که هر مدل از مدل‌‌های خط چشم با تمام فرم‌های چشم سازگار نیست و ناهماهنگی بین این دو ظاهر زیبایی برای شما ایجاد نمی‌کند در این مقاله با انواع فرم چشم‌ها و انواع مدل خط چشم آشنا خواهید شد.

انواع مدل خط چشم

۱. مدل خط چشم برای چشم های بادومی

خانم ها با چشم‌های بادامی، از زیباترین مدل چشم برخوردار هستند و خط چشم هایی که به اصطلاح بالدار هستند برای چشم های بادومی مناسب‌اند. استفاده از مدل خط چشم بالدار، این مدل چشم ها را زیباتر از قبل نشان خواهد داد.

انواع مدل خط چشم


۲. مدل خط چشم برای چشم های درشت

برای چشم‌های درشت، خط چشم پهن بهترین گزینه است. علاوه بر این پیشنهاد می‌شود داخل چشم را سیاه کنید، زیرا چشم کوچک ‌تر و گرد تر به نظر می آید.

انواع مدل خط چشم


۳. مدل خط چشم برای چشم های گرد

خانم هایی که چشم های گرد دارند باید خط چشمی را انتخاب کنند که چشم هایشان کشیده تر به نظر آید. به همین منظور باید نیمه ابتدایی چشم را خط خیلی باریکی بکشید، تا انتها آن را پهن کنید و گوشه خارجی چشم را بکشید تا چشم کشیده‌تر به ‌نظر برسد.

انواع مدل خط چشم


۴. مدل خط چشم برای چشم های از حدقه بیرون زده

ابتدا در پشت یک خط چشم پهن بکشید و از سایه تیره نیز در کنار خط چشم استفاده کنید تا بیرون ‌زدگی را پنهان کند. وقتی تیرگی‌ های پشت چشم زیاد شود، چشم فرورفته‌ تر جلوه می‌ کند.

انواع مدل خط چشم


۵. مدل خط چشم برای چشم های گود رفته

خانم هایی که چشم های گود رفته ای دارند، نباید به هیچ وجه داخل چشم‌ ها یا اطراف آن ها را سیاه کنند زیرا چشم‌ هایشان را بسیار ریز و گود رفته ‌تر نشان می دهد. برای چشم های گود رفته کافی است یک خط ‌چشم باریک و نازک پشت پلک بکشید و سایه های روشن در پشت پلک اعمال کنید تا گودی چشم هایتان را بپوشاند.

انواع مدل خط چشم


۶. مدل خط چشم برای چشم های با فاصله

خانم هایی که فاصله چشم هایشان زیاد است باید در گوشه داخلی چشم خط چشم اعمال کنند تا بتوان فاصله چشم ها را کمتر نشان داد. ابتدا باید گوشه مجرای اشک را با سایه بپوشانید، داخل چشم ها را مداد بکشید و در گوشه خارجی چشم کار نکنید.


۷. مدل خط چشم برای چشم های نزدیک به هم

کسانی که فاصله ی چشمانشان کم است توصیه می‌شود از انواع مدل خط چشم های موجود، از خط ‌چشم نصفه استفاده کنند و بیشتر روی انتهای چشم کار کنند؛ یعنی از نصف پایانی چشم، خط چشم بکشند تا فاصله بین چشم‌‌ها بیشتر مشخص شود.

انواع مدل خط چشم


۸. مدل خط چشم برای چشم های ریز

کسانی که چشم های ریزی دارند باید با خط چشم، چشمانشان را بزرگ تر نشان دهند به همین منظور زیر چشم ها را نباید خط چشم کشید. باید بالای چشم و گوشه پایین چشم را خط چشم باریکی بکشید. می توانید برای داخل چشمانتان از مداد سفید استفاده کنید تا چشم هایتان درشت تر به نظر آید.

انواع مدل خط چشم


۹. مدل خط چشم برای چشم های تک پلکی

خانم هایی که چشم های تک پلکی دارند، می‌توانند از خط چشم مناسب چشمانشان استفاده کنند. به این گونه که از گوشه داخلی چشم یک خط باریک بکشند و همچنان که به گوشه خارجی نزدیک می شوند خط چشم را پهن تر کنند.

انواع مدل خط چشم


۱۰. مدل خط چشم برای چشم های پف دار

خانم هایی که چشم‌های پف داری دارند باید با کمک خط چشم، پلک ها را بزرگ تر نشان دهند. برای اینگونه چشم ها باید خط چشم پهن کار کرد. اول از قسمت پهن خط چشم شروع می‌کنیم و در جایی که باید خط را بین مژه‌ها بکشیم، سپس به گوشه خارجی چشم نزدیک می‌شویم و خط چشم را پهن می‌کشیم.

انواع مدل خط چشم

نکاتی درباره کشیدن انواع مدل خط چشم

  • با استفاده از سایه چشم روشن در بخش داخلی پلک و سایه‌ی تیره در گوشه ‌ی بیرونی، کمی سایه روشن ایجاد کنید.
  • هر قدر به گوشه‌ی بیرونی پلک نزدیک می‌شوید کمی خط را پهن‌تر کنید و به سمت بالا ببرید.
  • می‌توانید برای آن که آرایش چشم کمی دودی باشد، انتهای خط چشم را اندکی محو کنید.
  • با کشیدن یک خط بسیار باریک از بحش داخلی پلک بالای چشم، کار را شروع کنید.
  • یک خط باریک، ظریف و نزدیک به مژه‌ها روی پلک پایینی چشم بکشید.
  • سعی کنید خط را تا جای ممکن تمیز و نزدیک به مژه‌ها نگه دارید.
  • خط چشم مایع انتخاب مناسبی برای زیبایی چشم هاست.

نظری ثبت نشده است

Leave a reply

انگیزه
ثبت نام رایگان در سایت
عضویت در سایت
تعییر رمز عبور
Compare items
  • Total (0)
Compare