انواع سایه ابروهای موقت و دائم

انگیزه – آرایش و زیبایی – سایه ابرو  به سایه‌های ماتی گفته می‌شود که خانم‌ها برای پهن‌تر نشان دادن ابرو، فرم دادن به آنها و جذاب شدن چهره‌شان از آن استفاده می‌کنند و رنگ آنها باید متناسب با رنگ ابروی شخص، انتخاب شود. خانم‌هایی که ابروهای مشکی دارند، بهتر است از سایه‌هایی به رنگ قهوه‌ای تیره استفاده کنند. در واقع سایه ابرو جایگزین مدادهای ابرو است و دیگر نیازی نیست از مداد ابرو استفاده کنید. این سایه ها با برس مخصوص ابرو روی ابروها زده می‌شود.

 

انواع سایه ابرو موقت و دائم

سایه‌ها به دو روش دائمی و موقت روی ابرو زده می‌شوند.

۱- سایه دائمی ابرو

سایه دائمی ابروها برای پر پشت نشان دادن ابروها استفاده می‌شود. در این روش کل سطح ابروها یکسان و یکدست تاتو می‌شوند. سایه زدن دائمی ابروها با رنگی کم رنگ تر از تاتوهای معمولی صورت می‌گیرد و موجب پرتر نشان دادن ابرو می‌شود. این سایه با متد میکروپیگمنتیشن انجام می‌شود.

سایه دائمی ابرو

 • در این روش رنگ‌های خاصی به پوست تزریق می‌شود.
 • سایه در جای خالی ابرو مخصوصا تاج و دم زیاد استفاده می‌شود.
 • رنگی که داخل ابروی طبیعی تزریق می‌شود، دو درجه از ابروی خود فرد تیره‌تر کار می‌شود.
 • سایه زدن را به روش میکروپیگمنتیشن یا میکروبلدینگ انجام دهید.
 • قبل از شروع سایه زدن دائمی ابرو ها از مواد شیرین استفاده کنید.
 • می‌توانید نیم ساعت قبل از سایه زدن دائمی ابروهای خود از قرص ژلوفن استفاده کنید.

روش‌های پاک کردن سایه ابرو دائمی

۱- پاک کردن سایه ابرو با لیرز

یکی از بهترین روش‌‌های پاک کردن سایه ابرو، لیزر است. تعداد جلسات لیزر بستگی به جوهر استفاده شده در سایه ابرو دارد. البته جوهر‌های قدیمی دیرتر از جوهر‌های جدید پاک می ‌شوند. پاک کردن سایه‌ها با لیزر در هر جلسه هزینه زیادی دارد.

۲- پاک کردن سایه ابرو با کرم پاک کننده

علاوه بر روش بالا امروزه برای پاک کردن سایه ابرو، کرم‌‌های پاک کننده مخصوص پاک کردن سایه ابرو وارد بازار شده‌ است. با کمک این کرم‌‌ها می ‌توانید در مدت زمان کوتاهی سایه ابرو خود را از بین ببرید.

۳- آب نمک برای پاک کردن سایه

راحت‌ترین و به صرفه‌ترین روش برای از بین بردن سایه ابرو دائمی، آب نمک است. آب نمک روشی بدون خطر برای پاک کردن سایه ابرو است که تاثیر بیشتری نسبت به روش‌های دیگر دارد. پس با به کار گیری این روش بدون هزینه و خیلی آسان سایه‌های ابرو های خود را محو کنید.

سایه موقت ابرو

۲- سایه موقت ابرو

اگر ابروهای کم پشتی دارید، از یک مداد یا سایه ابرو بسیار محو برای پر کردن نقاط خالی استفاده کنید. هیچ وقت از یک مداد نوک تیز و پررنگ برای کشیدن ابرو استفاده نکنید.

 

آموزش سایه زدن ابرو

یک برس مخصوص ابرو یا مژه را به خط چشم و یا سایه چشمی که یک یا دو درجه از رنگ ابرویتان تیره‌تر است، آغشته کنید و ابرو را با آن برس بزنید.

 

تفاوت سایه ابرو با هاشور ابرو

سایه ابرو با هاشور ابرو متفاوت است. درست است که هر دو برای فرم دادن به ابرو و پهن‌تر شدن یا طبیعی جلوه دادن آن استفاده می‌شوند. اما سایه ابرو عین سایه ابرویی است که در آرایش چهره و ابرو کشیده می‌شود ولی هاشور ابرو خط‌هایی مویی مانند هستند که به جای موها در پوست ابرو ها کشیده شده و قسمت‌های کم مو و بی مو ابرو را پر پشت نشان می‌دهد. در واقع هاشور یک نوع تتو محسوب می‌شود با این تفاوت که هاشور را به شکل تارهای طبیعی ابرو تتو می‌کنند. برای همین است که هاشور خیلی طبیعی‌تر از تتو یا همان سایه دائمی به نظر می‌آید.


بیشتر بدانید: استنسیل ابرو چیست و چگونه می‌توان از آن استفاده کرد؟


آموزش سایه زدن ابرو

فواید سایه زدن ابرو

 • بعضی از خانم‌ها و آقایان از ابتلا به بیماری به نام آلوپسی، رنج می‌برند که باعث ریزش موهای بدن، از جمله موهای ابرو می‌‌شود. تتو می ‌تواند از طریق رنگ و شکل مناسب، برای بازگرداندن حالت طبیعی ابروهای این بیماران، به آنها کمک کرده و ریزش ابروها را پنهان کند.
 • یکی دیگر از مزایای تتوی ابرو این است که باعث کوتاه شدن مدت زمان آرایش کردنتان می‌شود. تتوی ابرو به طور کل زحمت این بخش از آرایش را به دوش می‌کشد و دیگر نیازی نیست برای آن وقت بگذارید.

 

مضرات سایه زدن ابرو

تمام کسانی که تتو انجام داده ‌اند، به این موضوع معترفند که تتو، یک عمل دردناک است. انجام تتو بر روی پوست ظریف و حساس چشم، می ‌تواند فرایند دردناکی باشد. با این حال، قسمت بالای ابرو، منطقه‌ای کوچک است و عمل تتو سریع انجام می ‌شود و دردش هم در مدت زمان کوتاهی برطرف می‌شود.

نکات مهم در رابطه با سایه ابرو

نکات مهم برای سایه زدن ابرو

 • بهتر است رنگ سایه ابرو یک یا دو درجه از رنگ موهایتان روشن‌تر باشد. معمولا رنگ قهوه ‌ای برای این‌ کار مناسب است.
 • هر چه رنگ ابرو تیره‌تر باشد، ماندگاری آن بیشتر است، ولی اگر با رنگ موهایتان تناسب نداشته باشد، غیر طبیعی دیده خواهد شد.
 • ماندگاری سایه ابرو دائمی از هر شخص به شخص دیگر متفاوت است، ولی به طور متوسط، ماندگاری سایه ابرو بین شش ماه تا یک سال است و به پوست و شرایط فیزیکی هر شخص بستگی دارد.
 • در دوران بارداری و شیردهی از سایه دائمی زدن ابرو‌ها خودداری نمایید.
 • به یاد داشته باشید که اگر بیماریی از جمله دیابت و … دارید، قبل از تاتو ابرو حتما به آرایشگر خود اطلاع دهید.
 • در دوران قاعدگی و بالا بودن فشار خون از سایه ابرو دائمی خودداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 تعداد نظرات
پریدن به بالا