آموزش برجسته کردن لب به کمک ۱۰ روش خانگی

آموزش برجسته کردن لب

انگیزه – آرایش و زیبایی – اغلب خانم‌ها سعی بر برجسته کردن لب هایشان دارند، زیرا انجام این کار تاثیر فرارانی در تغییر شکل صورتشان داشته و به زیبایی صورت آن‌ها می‌افزاید. همچنین برجسته کردن لب ها می‌تواند یکی از بهترین راه‌ها برای داشتن لب های زیبا و در نهایت صورتی زیبا محسوب شود. با روش های زیر از لب‌های تان مراقبت کرده و آن ها را حجیم و زیبا کنید.

 

چند روش طبیعی برای برجسته کردن لب

۱. به لب هایتان مسواک بزنید

بعد از اینکه دندان هایتان را مسواک زدید، لب‌‌های خود را نیز به ‌طور کامل مسواک بزنید. اگر بر روی لب هایتان مسواک خشک را بمالید، این کار باعث تمیز شدن لب‌هایتان از پوسته‌های روی آن می‌شود و ظاهرتان را بهبود می‌بخشد. مسواک زدن نه تنها سلول‌های مرده پوست را برطرف می‌کند بلکه لب‌‌ها را نیز نرم و صاف می‌کند. مسواک زدن باعث تحریک خون ‌رسانی و افزایش گردش خون لب‌‌ها می‌‌شود.

آموزش برجسته کردن لب


۲. لبخند بزنید

لب‌های خود را بسته نگه دارید و تا آنجایی که می‌توانید لبخند زده و لب‌های خود را کش بدهید. برای ۵ ثانیه لبخند خود را نگه دارید، بعد از آن لب‌های خود را جمع کرده و رو به جلو فشار دهید. تا آنجایی که ممکن است عضلات لب خود را منقبض نمایید. این روش را ۲۰ بار تکرار کنید.

آموزش برجسته کردن لب


۳. حرکت و چرخش لب ‌ها

لب‌های خود را محکم به روی هم فشار داده و تا حد امکان لب هایتان را به سمت راست حرکت دهید. انجام این حرکت را ۵ ثانیه نگه دارید؛ سپس لب هایتان را به سمت چپ حرکت دهید. این حرکت را ۱۵ بار تکرار کنید.

در روش دیگر از همین نوع، دهانتان را ببندید و لب‌ هایتان را همانند حالت بوسه فرم دهید. لب‌ها را به ‌آرامی در جهت عقربه‌‌های ساعت ۲ بار بچرخانید، سپس همین حرکت را در جهت مخالف تکرار نمایید. این تمرین را ۱۰ بار تکرار کنید.

آموزش برجسته کردن لب


۴. برجسته کردن لب ها با قالب یخ

قالب یخ بهترین ماده برای زنده کردن سلول های مرده است. اگر یخ را بر روی لب هایتان ماساژ دهید، جریان خون در پوست لب افزایش یافته و باعث می‌شود لب‌ها قرمز به نظر برسد. لب ها را روزی یک بار با یک قالب یخ به مدت ۲ دقیقه ماساژ دهید.

آموزش برجسته کردن لب


۵. برجسته کردن لب ها با ماساژ

ماساژ دادن باعث تحریک و تورم لب‌ها می‌شود. برای این کار می‌توانید از روغن ماساژ پوست استفاده کرده و لب‌های خود را به آرامی برای ۵ تا ۶ دقیقه ماساژ دهید. سپس آن را با آب بشویید. انجام روزانه این روش، باعث می‌شود به طور طبیعی لب‌هایتان حجیم شود.


۶. برجسته کردن لب ها با عسل

عسل سرشار از مواد مغذی، شامل آنتی اکسیدان، ویتامین‌ها و مواد معدنی است. عسل علاوه بر حجیم کردن لب‌ها، به روشن سازی پوست لب‌ها نیز کمک می‌کند. برای انجام این کار به مدت ده دقیقه چند بار در روز عسل خالص را روی لب‌ها بمالید. سپس لب‌های خود را با یک پارچه نرم پاک کنید. علاوه‌براین می‌توانید شب‌ها قبل از خواب، عسل را به لب‌هایتان بمالید و اجازه دهید تا صبح روی لب هایتان باقی بماند. این روش برای محافظت از لب ها در سرما نیز کارآمد است.

آموزش برجسته کردن لب


۷. برجسته کردن لب ها با آرایش

آرایش راهکار ساده و تاثیر گذاری برای برجسته کردن لب‌ها است. برای انجام این کار، ابتدا سایه رژ لب را انتخاب کنید اما همیشه سعی کنید رژ لب مناسب را انتخاب کنید تا با رنگ پوستتان تناسب داشته باشد. رژلب تیره استفاده نکنید؛ زیرا استفاده از رنگ‌های تیره، لب‌ها را کوچک‌تر نشان می‌دهد. بنابراین از رژ لب‌های رنگ روشن و مات استفاده کنید. این کار باعث می شود که لب ها به طور طبیعی بزرگ‌تر به نظر برسند.

آموزش برجسته کردن لب


۸. استفاده از دارچین، فلفل و روغن زیتون

در این روش، نصف قاشق فلفل سیاه، نصف قاشق دارچین، و یک قاشق غذا خوری روغن زیتون را با هم ترکیب کنید. پیش از استفاده، ابتدا مواد را بر روی پوست امتحان کنید تا مطمئن شوید که به آن حساسیتی ندارید. سپس یک مسواک بردارید و آن را در مواد به دست آمده آغشته کنید. با مسواک به مدت چند دقیقه، لب ها را ماساژ دهید. زمانی که احساس کردید لب هایتان برجسته شده است، از ادامه کار دست کشیده و لب‌هایتان را بشویید.

آموزش برجسته کردن لب


۹. برجسته کردن لب ها با دارچین و وازلین

از آنجایی که وازلین خاصیت مرطوب کنندگی دارد، می‌تواند سوزش ناشی از استفاده‌ی دارچین را کاهش دهد. به همین منظور می‌توانید با استفاده از این مواد، لب‌های خود را بزرگ‌تر کنید. برای استفاده از این ترکیب، ابتدا یک قاشق از پودر دارچین را با مقداری وازلین ترکیب کنید. سپس ترکیب حاصل را روی لب هایتان مالیده و به صورت دورانی کوچک ماساژ دهید و بعد از ۱۰ دقیقه آن را بشویید. این روش را ۱ یا ۲ بار در هفته انجام دهید تا تاثیر آن را مشاهده کنید.


۱۰. برجسته کردن لب ها با ویتامین E

ویتامین E، می‌تواند تاثیر بسزایی در برجسته شدن لب‌هایتان داشته باشد. برای برجسته شدن لب‌ها می‌توانید کپسول ویتامین E را باز کرده و مایع آن را به لب‌هایتان بمالید.

آموزش برجسته کردن لب

در این مطلب شما را با روش‌هایی ساده برای بزرگ کردن لب آشنا کردیم. اگر می‌خواهید با یکی از محصولاتی که به درمان و پیشگیری از خشکی لب‌ها کمک می‌کند، آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم مطلب موجود در لینک زیر را مطالعه کنید.

نظری ثبت نشده است

Leave a reply

انگیزه
Register New Account
عضویت در سایت
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare