استنسیل ابرو چیست و چگونه می‌توان از آن استفاده کرد؟

چگونه ابروهایمان را استنسیل کنیم؟

انگیزه آرایش و زیبایی – استنسیل ابرو برای افرادی که ابروی های کم پشتی دارند یا ریزش ابرو دارند و یا به هر دلیلی جای ابروهایشان خالی است، بسیار کارآمد است. با استفاده از مواد تاتوی موقت که به طور موقت بر روی ابروهای شما خواهد ماند وبه راحتی پاک می‌شود، می‌توانید فرم دلخواه ابروها را با استنسیل انتخاب کرده و سپس آن را بر روی ابرو پیاده کنید و پس از مدتی آن را تغییر دهید. در ادامه به موارد کاربرد استنسیل ابرو می‌پردازیم. استنسیل چه کاربردهایی دارد

چه موقع ابروهایمان را استنسیل کنیم؟

برای بهترین تشخیص و بهترین مدل ابرو هنگامی که نمی‌دانید چه مدل ابرویی به چهره شما می‌آید و باعث جذاب شدن چهرتان می‌شود، این است که مدل‌های انتخابی استنسیل را بر روی ابرو پیاده کرده و درانتخاب بهترین آنها از آن کمک بگیرید.

افرادی که ابروهایی بسیار کم پشت و نازک دارند، نمی‌خواهند تحت هیچ شرایطی از ابروی اصلی و طبیعی آنها حتی یک تار کم شود؛ چون با برداشتن آنها به مرور زمان ابروها خالی و خالی‌تر خواهند شد. پس با محفوظ ماندن شکل اصلی ابروها، با استفاده از استنسیل ابرو مدل مورد نظر خود را انتخاب کرده و ابرویی پر و طبیعی را برای چهره‌ی خود بسازید.

اغلب خانم‌ها می‌خواهند برای همیشه از داشتن ابروهایی خالی و کم خلاص شوند و تصمیم می‌گیرند ابروهایشان را تاتو کنند، ولی از ترس اینکه مدلی که آرایشگر برایشان انتخاب می‌کند به چهرشان نیاید و مناسب‌شان نباشد، از اقدام به آن منصرف می‌شوند. استنسیل ابرو به ما کمک می‌کند که قبل از اقدام به اینکار، چندین مدل را بر روی ابروها با سایه‌ی ابرو امتحان کرده و پس از قطعی شدن، برای تاتو اقدام کنید.

مدل های مختلف استنسیل ابرو

خانم‌هایی که ابروهایشان از تاج خالی شده و کم و نا مرتب به نظر می‌آید، می‌توانند با استفاده از استنسیل ابرو به پر و پهن‌تر شدن آن کمک کرده و به راحتی ابرویی طبیعی و در عین حال پرتر از قبل برای چهره‌شان داشته باشند.

یکی از اهداف مرتب کردن ابروها مثل هم شدن و یک مدل شدن آنهاست (قرینه شدن ابروها) و این کار گاهی بر خلاف میل افراد به نازک شدن ابروها منتهی می‌شود. بنابراین استنسیل ابرو می‌تواند راهی برای کمک به حل این مشکل بدون نازک شدن و یا کوتاه شدن ابروها باشد، به طوری که پس از انتخاب مدل ابرو و پیاده شدن بر روی یکی از ابروها، با بر گرداندن استنسیل در جهت عکس آن برای ابروی بعدی، در یکدست و یک مدل شدن دقیق آنها به ما کمک بسیاری خواهد کرد.

استنسیل ابرو

چگونه استنسیل ابرو بسازیم؟

اگر ابروهای شما کم پشت است و نمی‌خواهید دردسرهای تاتوی ابرو یا حتی کاشت ابرو را تحمل کنید می‌‌توانید با این روش به سادگی ابروهای خود را زیباتر و پر پشت ‌تر نشان دهید. برای انجام کار:

 • یک ورق طلق را به اندازه ی یک مستطیل حدود ۳ اینچ با قیچی برش دهید.
 • دومین مرحله  ایجاد یک شکل مناسب  ابرو است. شکل مناسب ابروهایتان را طراحی کنید.
 • سپس سعی کنید دقیق و تمیز با تیغ داخل ورق را در بیاورید.

 

نحوه کار با استنسیل

در مرحله اول از واکس بیرنگ برای تثبیت بیشتر مراحل بعد استفاده ‌می‌کنیم. این واکس‌ با ایچاد چسبندگی بیشتر، به ماندگاری آرایش ابرو کمک ‌می‌ کند. در ادامه کار، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ‌می‌‌توانید از رژ لب‌های ویتامینه بی‌رنگ نیز برای این کار استفاده کنید. البته بعضی سایه‌های ابرو نیز چرب هستند و برای رنگ آمیزی استفاده می‌شوند. می‌توانید از سایه‌های چرب استفاده کنید که با رنگ پوست‌تان هماهنگی داشته باشد.
 • اگر ابرو‌ها نامتراکم و کم پشت هستند باید علامت بزنید. اولین علامت بالای تاج ابرو، بالای مردمک چشم در حالتی که چشم به رو به رو نگاه ‌می‌‌کند و درست در مرکز قرار دارد و نقطه سوم، بالای گوشه انتهایی چشم است و در اصل بستگی به پف پلک شما دارد و انتهای ابرو که خود شما می‌توانید بهترین حالت را بدست آورید.
 • با استفاده از مداد پودری ابرو که برای استنسیل ابرو ساخته شده، می‌توانید برای نقش دهی به ابرو استفاده کنید. در آخر ابرو‌ها بسیار پرپشت و طبیعی به نظر ‌می‌رسد.
 • همین اقدام را می‌توانید برای پر پشت کردن ابرو یا ابروهای بلوند و یا افرادی که کاملا جای ابروهایشان خالی است انجام دهید.
 • بعضی مواقع ابرو‌ها آنقدر بور است که دیده نمی‌شود. در این مواقع بهتر است زیر سازی ابرو بسیار دقیق انجام شود.

مراحل استنسیل کردن ابرو

نکات مهم

 • برای برداشتن موهای اضافه از موچین‌های سرکچ استفاده کنید
 • ابروهایتان را برای پر نشان دادن به سمت بالا و برای نازک نشان دادن به سمت چپ و راست برس بکشید
 • برای اینکه ابروهایتان حالتش را حفظ کند از ژل ابرو استفاده کنید
 • بهترین موچین‌ها، موچین‌های نوک کج هستند که قسمت انتهای آنها زبر است و گرفتن مو با آنها آسان تر است
 • برای کشیدن ابرو نباید آن را محکم کشید
 • بعضی از موچین‌ ها به حالت قیچی هستند. هر چندوقت یکبار، وقتی نوک موچین کند شد، باید موچین خود را تعویض کنید
 • به کمک یک گوش پاک ‌کن آغشته به ماده ضدعفونی یا الکل، نوک موچین آن را تمیز کنید
 • همیشه شب هنگام ابروها‌یتان را بردارید تا قبل از شروع آرایش صبحگاهی آثار سرخی از اطراف ابرو محو شود.

نظری ثبت نشده است

Leave a reply

انگیزه
ثبت نام رایگان در سایت
عضویت در سایت
تعییر رمز عبور
Compare items
 • Total (0)
Compare