انگیزه های جذاب زندگی

همه‌چیز درباره ترمیم هاشور ابرو؛ بهترین زمان، دوام و نحوه انجام

هاشور ابرو، یکی از بهترین روش‌های زیباسازی ابروهاست که مدتی است رواج پیدا کرده و می‌توان گفت به بهترین شکل، نقص‌های ابروها را می‌پوشاند. اما پس از بار اول انجام هاشور، باید برای ترمیم هاشور ابرو نیز مراجعه کرد و کیفیت آن را ثابت نمود.

به جرات می‌توان گفت که ترمیم هاشور ابرو کاملا به اندازه بار اول هاشور زدن، اهمیت دارد؛ زیرا بدون انجام مراحل ترمیمی، نتایج کار به سرعت از بین رفته و زحمات و هزینه شما به هدر خواهند رفت.

 

بهترین زمان ترمیم هاشور ابرو

پس از انجام هاشور اولیه روی ابروها، باید برای ترمیم آن‌ها اقدام کنید. بهترین زمان ترمیم هاشور ابرو، ۱ ماه پس از انجام اولیه آن است. این زمان بهترین برداشت از ترمیم را داشته و پوست منطقه ابروها نیز آمادگی کامل برای پذیرش ترمیم را دارد.

زودتر از این نیازی به ترمیم نبوده و دیرتر نیز، ممکن است نتیجه کار آن قدرها رضایت بخش نباشد. برای همین، بهتر است درست یک ماه پس از انجام هاشور نخستین، برای انجام ترمیم اقدام کنید.

 

دوام هاشور ابرو بعد از ترمیم

دقت داشته باشید که به طور کلی میزان دوام رنگ هاشور ابرو می‌تواند حداکثر تا ۲ سال برای افرادی که پوست خشک دارند، ادامه پیدا کند. پس از این مدت نیاز به ترمیم جدی خواهد بود. (البته این ۲ سال، به شرطی‌ست که ترمیم اولیه پس از یک ماه انجام پذیرد. این ترمیم به واقع چیزی شبیه به رنگساژی‌ است که پس از رنگ کردن اولیه موی سر، انجام می‌دهیم و بدون آن؛ ثبات رنگ وجود نخواهد داشت.)

 در افراد با پوست چرب، مدت زمان دوام و پایداری رنگ هاشور ابرو، کمتر بوده و تا ۶ الی ۸ ماه نزول پیدا می‌کند.

دوام هاشور ابرو بعد از ترمیم

نحوه انجام ترمیم

شیوه انجام ترمیم هاشور ابرو نیز به همان صورتی‌ است که هاشور اولیه ابرو انجام شده است؛ با این تفاوت که حین ترمیم از رنگ کمتری استفاده شده و مدت زمان کوتاه‌تری نیز نیاز خواهد بود.

بیشتر بدانید: استنسیل ابرو چیست؟

تعداد دفعات ترمیم هاشور

تعداد دفعات اصلی ترمیم هاشور ابرو را باید همان یک بار بدانیم که ۴ هفته پس از انجام هاشور اولیه، صورت می‌گیرد. با یک بار ترمیم در زمان درست و به موقع؛ ۶ ماه تا ۲ سال از ترمیم‌های پی در پی معاف خواهید بود.

دفعات ترمیم هاشور ابرو

ملاحظات و مراقبت‌‌های نهایی

بعد از این که هاشور ابرو را انجام دادید، باید از خاراندن محل ابرو، خودداری نمایید. همین طور بهتر است که محل آن را با استفاده پماد هیدروکوتیزون چشمی و استرلیزه، چرب کرده و جلوی التهابات را بگیرید.

غالبا توصیه می‌شود که تا ۳ روز پس از هاشور ابرو، این بخش را شستشو نداده و اجازه دهید تا التهابات اولیه فروکش کنند. به علاوه لازم است که تا رفع تمامی علائم حساسیتی اولیه و بهبودی کامل محل ابرو، بدون عینک‌های محافظ؛ در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار نگیرید.

تمامی این مراقبت‌ها باعث می‌شوند که در نهایت نتیجه جذاب‌تر و بهتری از هاشور ابروی خود داشته و ترمیم آن نیز با سهولت بیشتر و کیفیت بالاتری صورت بگیرد.

تجربه شما از ترمیم هاشور ابرو و نتیجه آن چیست؟ با «ارسال پیام» ما و خوانندگان انگیزه را در تجربیات و دانش خود سهیم کنید. پیشنهاد می‌کنیم اگر هنوز ابروهای خود را هاشور نزده اید درباره انواع سایه ابروهای موقت و دائم نیز در مجله انگیزه بخوانید.

مطالب زیر را هم ببینید