انواع کرم پودر؛‌ راهنمای انتخاب بر اساس رنگ صورت

چه نوع کرم پودری انتخاب کنیم

انگیزه – آرایش و زیبایی – کرم پودر یکی از رایج‌ترین لوازم آرایشی برای زیبایی خانم‌ها محسوب می‌شود. هر فردی بر اساس رنگ پوست خود، کرم پودر متناسب با پوستش را انتخاب می‌کند. همه خانم‌ها می‌دانند که کرم پودر اساس و پایه‌ی لوازم آرایشی محسوب می‌شود. به همین منظور کرمی را انتخاب کنید که به پوستتان بخورد و مناسب باشد. مثلا رنگ تیره تر یا خیلی روشنتر برای پوستتان انتخاب نکنید که تیره‌تر یا خیلی روشن‌تر به نظر آیید. کرمی را انتخاب کنید که یک شماره روشن تر از پوست شما باشد.

چه نوع کرم پودری برای پوستمان انتخاب کنیم

انواع پوست

۱. پوست نرمال

شاید نرمال بودن در زندگی واقعی کمی کسل کننده باشد اما در زیبایی و آرایش کاملا بر عکس است. این پوست‌ها، کرمی می‌خواهند که پوشانندگی بالایی نداشته باشد تا بتوانند پوست طبیعی خود را با کمی درخشندگی نشان دهند.

۲. پوست چرب

معمولا پوست‌های چرب براق بنظر می‌رسند؛ کرم پودر چرب این براقیت را بیشتر می‌کند و پوست را متعادل می‌سازد. یعنی نه براقیت طبیعی پوست را می‌گیرد و نه به آن براقیت بیشتری اضافه می‌کند.

۳. پوست ترکیبی

کرم های فاقد روغن و سرشار از مواد معدنی و رطوبت رسان بهترین کرم برای این نوع پوست هستند.

۴. پوست خشک

افرادی که پوست خشکی دارند باید برای رفع خشکی پوست کرم پودرهایی که رطوبت رسانی بالایی دارند انتخاب کنند.


بیشتر بخوایند: آبرسانی پوست به کمک ۹ راهکار قابل دسترس


۵. پوست چروک

افرادی که پوست صورتشان چین و چروک دارد به هیچ وجه نباید از کرم پودی و جامد استفاده کنند؛ زیرا پودر لا به لای چین و چروک‌های صورت نفوذ می‌کند و آن‌ها را واضح‌تر نشان می‌دهد. توصیه می‌شود از کرم‌های مایع با پوشانندگی کم استفاده کنید تا چین و چرو ک‌ها را کمتر نشان دهد.

۶. پوست آکنه ای

افرادی که دارای پوست آکنه‌ای هستند، نباید از کرم پودرهای بدون روغن استفاده کنند. با اینکه این کرم‌ها قابلیت از بین بردن جوش‌های سرسیاه را دارند اما کرم باید قابلیت پوشاندگی قرمزی پوست‌ها و جوش‌ها را داشته باشد.

چه نوع کرم مناسب پوستمان است

انواع کرم پودر

 • کرم مایع
 • کرم پودر
 • پنکیک
 • پن استیک

 

۱. کرم پودر برای پوست خشک

اگر جزو افراد هستید که جنس پوستتان خشک است باید کرم پودرهایی مناسب با پوستتان را بخرید. اولویت در انتخاب شما باید کرم پودری باشد که کمبود پوستتان را جبران کند و حالت شادابی به پوست شما داده همچنین نور را به مقدار کافی در چهره‌ تان انعکاس دهد. به هیچ وجه از کرم پودرهایی مثل پنکیک‌ های خشک استفاده نکنید. کرم پودرهای مایع با بیس روغنی بهترین انتخاب برای شما هستند و تمام کرم پودرهایی که حالت براق دارند چهره شما را سرزنده‌ تر و زیبا‌تر نشان می‌ دهند.

۲. کرم پودر برای پوست چرب

اگر پوست شما چرب است هنگام خرید کرم پودر، حتما به لیبل آن دقت کنید که روی آن کلمه (Oil Free) یا (Matt) نوشته شده باشد. اگر کرم مناسب را انتخاب نکنید علاوه بر اینکه چربی پوستتان بیشتر می‌شود، جوش‌های بیشتری نیز سطح پوست شما را اشغال می‌کند.

۳. کرم پودر برای پوست نرمال

پوست نرمال ایده آل‌ ترین نوع پوست است. پوستی سالم و شاداب که چربی و آب متعادلی دارد. اگر خوش شانس هستید و پوست شما در این دسته قرار دارد از هر کرم پودری می ‌توانید استفاده کنید. برای زمستان کرم پودرهای روغنی با پوشش بالا‌تر برای حفاظت از پوست در برابر باد و سرما و در تابستان کرم پودرهای سبک ‌تر با بیس آب انتخاب بهتری هستند.

۴. کرم پودر برای پوست مخلوط

قسمت T صورت (چانه، پیشانی و روی بینی) چرب و مابقی قسمت‌ها خشک‌‌تر هستند. پوست‌های مخلوط در تابستان معمولا به خصوصیات پوست‌های چرب و در زمستان به پوست‌های خشک تغییر می‌کند. در این صورت باید از یک کرم پودر مناسب پوست‌‌های خشک و یک کرم پودر مناسب پوست‌های چرب استفاده کنید.

۵. کانسیلر

کانسیلر همانند کرم پودر در انواع جامد و کرمی (مایع) موجود هستند. کانسیلر مخصوصا برای کرم پودری که روی پوست اطراف چشم مناسب نیست، استفاده می‌شود. کانسیلر، پف، تیرگی و چروک‌‌های ریز دور چشم را از بین می‌برد. رنگ کانسیلر باید یک درجه روشن‌تر از رنگ کرم پودرتان باشد.

چگونه رنگ مناسب پوستمان را انتخاب کنیم

رنگ کرم پودر

کرم پودر را همرنگ با رنگ پوستتان انتخاب کنید. برای اینکه متوجه شوید که چه رنگی مناسب پوست شماست، بهتر است از تستتر استفاده کنید.

کرم پودر روشن ‌تر از پوست، چهره را پیرتر می‌کند و کرم پودر تیره‌ تر، چهره را کدر نشان می‌‌دهد. یکی از اشتباهات خانم‌ها در انتخاب، تست کردن کرم بر روی پشت دست است؛ پوست پشت دست اختلاف درجه ‌ی زیادی با رنگ پوست صورت دارد. بهترین راه برای انتخاب رنگ، زدن کمی کرم بر روی قسمتی از فک است تا نزدیک بودنش به رنگ پوست مشخص باشد.

 

راه های تثبیت کرم پودر

فیکساتور

پودرهای فیکساتور یک نوع تثبیت کننده هستند که در رنگ‌‌های روشن تا تیره و مات و براق مورد استفاده قرار می‌گیرند. پودرهای فیکس معمولا برس یا پد مخصوص دارند و بعد از کرم پودر زده می‌‌شوند.

بیس

بیس‌ها در دو نوع ژله‌ای و کرمی و در ۳ رنگ بنفش، سفید و سبز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 • بیس بنفش برای پوست‌ هایی با زمینه سیاه و کدر
 • بیس سبز برای پوست‌های سرخ
 • بیس سفید برای پوست‌های نرمال به کار می‌رود

 

انواع پوشش کرم پودر

 • پوشش سبک

این نوع کرم پودرها ظاهری طبیعی و آراسته را برای صورت ایجاد می کنند.

 • پوشش متوسط

با افزایش سن، جوش و لکه‌هایی بر روی صورت نمایان می‌شود که این نوع پوشش می‌تواند آن‌ها را محو کند.

 • پوشش کامل

بعضی از کرم پودرها با پوششی ساخته شده‌اند که می‌تواند زخم‌ها را نیز پوشانده و همچنین باعث تغییر رنگ پوست شود.

 

نحوه استفاده از کرم پودر

 • رنگ ایده آل پوستتان را پیدا کنید
 • پوستتان را تمیز و مرطوب کنید
 • کرم پودر را صحیح روی صورت‌تان پخش کنید
 • بعد از کرم پودر از کانسیلر استفاده کنید

چگونه از کرم پودر استفاده کنیم

نکاتی برای استفاده از انواع کرم پودر

کسانی که پوست خیلی چربی دارند می ‌توانند برای دوام بیشتر قبل از زدن کرم پودر با یک پنبه آغشته به الکل سفید رقیق شده با آب، صورتشان را پاک کنند تا چربی پوستشان متعادل شود. همیشه بعد از زدن کرم پودر یک تکه پنبه بزرگ بردارید و خیلی آرام به صورت دورانی روی پوستتان بکشید این کار اضافات کرم روی پوست شما را می‌گیرد.

نکاتی هنگام خرید کرم پودر

کرم پودری برای شما مناسب است که وقتی به خط فک پایین مالیده شود، خط آرایشی بین گردن و صورت به وجود نیاید. هنگام خرید برای تست رنگ کرم پودر باید ۳رنگ نزدیک به رنگ پوستتان را روی خط فک پایین خود بمالید، بعد در نور طبیعی ببینید که آیا هنوز خط آرایشی دیده می‌ شود یا نه؟ اگر رنگ درست را انتخاب کرده باشید خطی نباید مانده باشد.

انگیزه
Logo
ثبت نام رایگان در سایت
عضویت در سایت
تعییر رمز عبور
Compare items
 • Total (0)
Compare